sobota, 19 września 2015

Cmentarz przy Al. Piastów???

W związku z ograniczeniem powierzchni grzebalnej na cmentarzu w Szczygłowicach przy ul. Słonecznej, od jakiegoś czasu większość zmarłych mieszkańców  osiedla grzebana jest na obcym cmentarzu w Knurowie. Po pierwsze sprzeciw budzi  brak oficjalnej informacji w tak istotnej sprawie. Sprawa dziwi tym bardziej, że na Słonecznej wytyczono już nowe kwatery. Nawet jeśli decyzja ta była konieczna, to należy jak najszybciej wytyczyć nowe miejsca grzebalne w Szczygłowicach. Idealnym miejscem na cmentarz jest plac pomiędzy I wieżowcem a stawem "Zalane". Dzięki temu że jest to grunt silnie ubity, można bez obaw zastosować prefabrykowane komory grobowe.

Aktualizacja z 20.11.2015

Dwa dni temu telewizja TVT wyemitowała ten oto materiał. Pozdrawiam redaktorów czytających moją stronę.


Projekt ma bardzo duże poparcie społeczne. Problemem natomiast zapewne mogą się stać sprawy praw własności gruntu. Inną dobrą lokalizacją jest np. teren byłego boiska za parkiem ( w miejscu gdzie stały szklarnie PGR-u).Jak widać na ul. Słonecznej już wszystko było przygotowane do pochówków w nowych kwaterach. Wielka szkoda, że stało się inaczej. Ale rozwiązaniem tego problemu na pewno nie jest pozbawianie osiedla własnego cmentarza.

2 komentarze:

 1. Mieszkanka pierwszego19 września 2015 22:00

  Cmentarze to prosze sobie stawiać ale pod swoim oknem przy piątym wieżowcu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy piątym nie ma za bardzo gdzie. Chyba że na tym polu pomiędzy działkami a Wilczą. Od lat jest już chyba nie uprawiane. No ale tu znowu wchodzi kwestia własności. Ponadto należy pamiętać o parkingu.

   Usuń

Drogi Internauto! Pamiętaj że nie jesteś w sieci anonimowy. Proszę więc o przestrzeganie prawa i zasad dobrego wychowania. Komentarze są weryfikowane przed publikacją. Proszę o wyrozumiałość, jeśli komentarz będzie czekał kilka miesięcy, gdyż często wyjeżdżam na długo.