piątek, 21 marca 2014

Podwodna Kawiarnia Jaskinia w Polskiej Kronice Filmowej

"Kopalnia Szczygłowice zafundowała swojej załodze sztuczne jezioro, a nad nim kawiarenkę w której odbywa się właśnie wielki turniej skata." 

Sprawa kawiarni została też poruszona w amatorskim filmie na temat kąpieliska stworzonym przez jednego z czytelników ( kliknij).

Podwodna kawiarnia Jaskinia w Szczygłowicach

5 komentarzy:

 1. Od 5:37 dla zainteresowanych wyłącznie fragmentem ze Szczygłownic.

  Bardzo gryfny blog. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć. Wiesz może co aktualnie dzieje sią z tą kawiarnią? Zostały ruiny, czy całkiem ją zlikwidowano?
  W zamiana z info, moge się podzielić filmem z chorzowskiego Ufo. ;)_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część podwodna od bardzo bardzo dawna nie działa. Natomiast pozostała część opanowana jest przez kółko rybackie.

   Usuń
 3. Można tam robić imprezy w górnej części bo miałam tam 18 urodziny, mama też miała swoje i brat. Nawet na mojej 18 właściciel był tak miły że otworzył nam wejście to podwodnej części i weszliśmy. Nie było wtedy ani jednej dziury było sucho a jak zeszlismy na dół widziałam co pod wodą jest. Ostatni raz na podwodnej części byłam 5 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 4. W latach świetności w Jaskini odbywały się zajęcia z baletu rysunku malarstwa. Była super kawiarenka wewnatrz a w okresie letnim stliki z parasolami. Grała orkiestra. Z Gliwic przyjeżdżali do nas ludziska by nacieszyć się tymi atrakcjami. To były lata sześćdxiesiąte i początek siedemdziesiątych. Pełna komuna, ale kopalnia dbała o tereny które jej podlegały.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Internauto! Pamiętaj że nie jesteś w sieci anonimowy. Proszę więc o przestrzeganie prawa i zasad dobrego wychowania.